SĀKUMS

„Kas ir Burning Mantipa pasākums (a burn)?"

Burning Man tipa pasākumsir autonoma, nesponsorēta, nekomerciāla sanākšana, ko kopīgi rada tāsdalībnieki, darbojoties saskaņā ar Burning Man. principiem.

„Kāpēc man jāpiesakās, laiiekļūtu DeJā?”

Jo DeJā ir interaktīvs uniesaistē balstīts pasākums. Anketas „Pieteikties DeJā” aizpildīšana ir tavspirmais solis ceļā uz Aizspoguliju, un šādi tu apliecini savu interesi iesaistīties unkļūt par daļu no DeJā. Pēc pieteikuma anketas iesniegšanas tu saņemsi apstiprinājuma e-pastu arsvarīgu informāciju, un tavs vārds tiks pievienots viesu sarakstā.

„Pieteikties DeJā” anketasaizpildīšana palīdz mums iepriekš noteikt, cik daudz cilvēku, tematiskāsapmetnes un skaņas sistēmas ir gaidāmas. Tas, savukārt, palīdz plānot infrastruktūru unloģistiku, kā arī ļauj pēc tam apkopot dalībnieku skaitu.

„Kāpēc man jābūt viesusarakstā, ja šis ir Burning Man tipa pasākums?”

Jo DeJā ir privāts pasākums, kas notiek privātīpašumā, tomēr ir atvērtsvisiem, kuri uzzina par to, izpilda nepieciešamos soļus un tiek līdz pasākumavietai.

„Kā es varu piekļūt „Pieteikties DeJā” anketai?”

DeJā ir interaktīvs un iesaistē balstīts pasākums, kura viens no mērķiem irpaplašināt mūsu vietējo un starptautisko kopienu. Lai nodrošinātu, ka pasākuma dalībniekiir līdzīgi domājoši un zinātu, uz kurieni dodas, mēs visiem interesentiemlūdzam izdarīt sekojošo:

Kāpēc man neatveras„Pieteikties DeJā” sadaļa?

„Pieteikties DeJā” anketa būs pieejama tikai pēc tam, kad būsi izlasījis:

„Man ir ideja (veidotuguns skulptūru, mākslas objektu, darbnīcu u.tml.) – vai varu to realizēt?”

DeJā ir kā smilškaste vai audekls, uz kura vari brīvi izpausties. Ja tev ir kāda iecere, ko vēliesīstenot, tad DeJā, ļoti iespējams, ir piemērota vieta, kur to izdarīt. Pēc konta izveides un ieiešanassistēmā iepazīsties ar informāciju sadaļās „Uguns un drošības noteikumi” un „Kāpadarīt savu mākslu zaļāku”.

„Šis ir mans pirmaisBurning Man tipa pasākums un es nezinu, ko varētu tajā darīt vai kā palīdzēt?”

Ja īsti nezini, ko darīt,tad pēc konta izveides un ieiešanas sistēmā izpēti sadaļu „Radīšana” – tas tevsniegs priekšstatu par to, kā tiek veidota pasākuma infrastruktūra, un kur tuvislabāk varētu iesaistīties kā brīvprātīgais.

Pēc ierašanās DeJā tu varēsi pieteikties vienā vai vairākās maiņāsattiecīgajos posteņos, kur nepieciešami brīvprātīgie. Vai arī vari doties uz konkrētāsministrijas Slack kanālu un pierakstīties jau pirms pasākuma.

Ja šis ir tavs pirmais Burning Man tipa pasākums, iejūties, nesatrauciesun nepārcenties, iepazīsties ar norises vietu un pieraksties uz 1 vai 2 maiņām.

„Ja vajadzīga palīdzība,dodiet ziņu”

Jā, palīdzība noteikti būs nepieciešama. Tomēr paturi prātā, ka DeJā veido tādalībnieki. Jebkas, ko tu izvēlies radīt pasākumam, un jebkas, ar ko tu vēlies dalītiesun vest uz pasākumu, vai tas būtu laiks, resursi, māksla, enerģija vai nedaudzno katra, ir tava palīdzība pasākumam un tavs pienesums kopienai.

DeJā ir „darokrātija”,proti, ja redzi, ka kaut ko nepieciešams izdarīt, tad ej un dari. Ja iedomājies kaut ko, kas pasākumupadarītu vēl labāku, uzņemies to pats un realizē.

„Esmu aizņemts un man navlaika šo te visu lasīt. Vai es varu vienkārši kādam aizsūtīt ziņu un informēt,ka būšu uz pasākumu?”

Nē, piedod, tas neies cauri. Šīs pasākums darbojas pēc principa, ka „visidzīvnieki ir vienlīdzīgi”. Ja reģistrācijas kārtība tiktu mainīta attiecībā uztevi, tad tā būtu jāmaina arī attiecībā uz pārējiem visiem.

Ja tev nav laika izlasīt šajā saitā sniegto informāciju, lai tiktu iekšābūtībā bezmaksas pasākumā, tad visdrīzāk tev arī nav laika sagatavoties unsaorganizēties, lai uz to atbrauktu un pienācīgi piedalītos.

"Dzirdēju, ka Latvijānotiek Burning Man …"

Diemžēl šī informācija navgluži pareiza. Tas, kas ir atceļojis uz Latviju, ir pasākums, kam par iedvesmu kalpo Burning Man filozofija un principi. Tas ir reģionālais pasākums, ko vietējiepazīst kā „Degošie Jāņi” jeb “DeJā”, kas ir ārvalsts dalībniekiem vieglākuztverams saīsinājums. Tajā tiek svinēti vasaras saulgrieži ar ASV Nevadasštatā notiekošā pasākuma pieskaņu. Mēs esam neoficiāls reģionālais pasākums, kasturpinās darboties šādā statusā, jo tāda ir vietējās kopienas vēlēšanās.